Korvpallide põhi- ja üldreeglid

The korvpalli põhireeglid alustati siis, kui motiveeriti vajadust treenida siseruumides spordi ajal Springfieldi, Massachusettsi karmide talvede ajal, YMCA professor, Kanada James Naismith, vastu missioonile luua spordiala, mis vajas rohkem jõudu kui jõudu ja füüsilist kontakti, nagu jalgpalli, pesapalli või ragbi puhul.

Nii loodi 1891. aastal korvpall, mis pani põrandast 3,05 meetri kõrgusele kaks puuviljakorvi. Spordiala levis kiiresti USAs, Mehhikos ja Euroopas. Kuigi Ameerika sõdurid, kes olid selle distsipliini ustavad praktikud, ei levinud seda üle II maailmasõja massiliselt Euroopas.

Olümpiamängudel Amsterdamis 1928. aastal ja 1932. aastal Los Angeleses mängiti korvpalli näituse spordina ja hiljuti Berliini ametlikku programmi 1936. aastal. Spordi naisversioon sisaldus ainult 1976. aasta Montreali mängudes.

Kolmepunktilist joont hakati kasutama USAs. 1936. aastal, kuid seda ei võtnud Ameerika korvpalliliit (ABA) 1968. aastal ja NBA-d 1979. aastal. Rahvusvaheline Korvpalliliit FIBA ​​lisas selle 1984. aastal.

Korvpall on nüüdseks esimene spordiala paljudes maailma riikides ning NBA on maailma parim spordiliiga.

Naiste korvpall on arenenud meeste kõrval ja samal viisil muutus see üha populaarsemaks rannikust USA rannikuni..

Korvpalli peamised reeglid

Mängijate arv

Korvpall on võistlus kahe kaheteistkümne mängijaga võistkondade vahel, millest viis on kohtus ja ülejäänud istungil. Muudatustel ei ole piiranguid. Mängijad võivad palli liigutada, löömist, möödumist või palli viskamist.

Kestus

Mäng koosneb neljast veerandist iga 10 minuti tagant, kusjuures mängu keskel on 15 minutit. Iga 10-minutilise perioodi vahel on kaks minutit.

Võistluse korral antakse pärast mängu lõppu viie minuti pikkune lisaaeg, mille lõpus lisatakse veel 5-minutilist lisaaega, kuni lips on lõppenud..

Kohtunik (vahekohtunikud)

Väli vahekohtumenetlus koosneb kohtunikust ja kohtunikust, kes vahetavad rolle iga kord, kui pettus on toime pandud või hüpata kahe vahel. Nad kasutavad oma otsuste mõistmiseks vileid ja žeste.

Iga mäng algab hüppega kahe vahel, kus kohtunik viskab palli kahe mängija vahel ja igaüks hüppab, et proovida seda partnerile edasi anda. Sa võid lüüa palli kaks korda, enne kui see kukub maapinnale või tabab lauda või teist mängijat.

Valimine

Punkt saavutatakse palli läbimisel korvi kaudu. Kui viskamine toimub kolme piirkonna piires, on korv 2 punkti ja kui seda tehakse väljaspool, on see väärt kolm. Kui see on rikkumise eest vabalöök, on see väärt.

Kohus

Seda mängitakse ristkülikukujulises ruumis, mille mõõtmed peavad ametlikult olema 28 meetrit ja 15 laiused ning mille minimaalsed mõõtmed on 26 meetrit 14 meetri kaugusel..

Kohtu katus peab olema üle 7 meetri kõrgune. Maa peab olema piisavalt valgustatud, nii et tuled ei takista mängijate või kohtunike nähtavust.

Jooned tuleb tõmmata 5 cm laiuse valgusega, eelistatavalt kõik sama värvi. Keskjooned peaksid servade ületamisel ulatuma 15 cm väljapoole. Enne takistust ümber peab olema vähemalt kaks meetrit.

Keskring peab olema 1,8 m raadiusega, kui see on värvitud, peab see olema sama värvi kui sibulaga. Selles ringis tehakse mängu algus.

Kolme punkti või kolmepiirkonna korvi tsoon on piiritletud ala kahe paralleelse joone vahel, mis algavad 6,25 m kaugusel korvi all asuvast punktist, lõigatud poolringiga 6,25 m raadiusega, mille keskpunkt on sama viidatud punkt. Lambi pindala on kolmest punktist välja jäetud.

Asendusping on vähemalt 2 m kaugusel alumisest joonest ja 5 m kaugusel keskjoonest.

Vaba viskamise rida tõmmatakse 5,8 meetri kaugusele igast põhjajoonest. Piiratud ala on joonisel kujutatud sibula sees.

Plaadid

Need peavad olema läbipaistvad või valged ja 3 cm paksuse puidu jäikusega. Selle mõõtmised on 1,80x 1,05. Alumine serv peab olema 2,9 m maapinnast kõrgemal.

Jooned tõmmatakse paksusega 5 cm ja need on valged, kui plaat on muul juhul läbipaistev või must. See märgistatakse joonisel näidatud viisil.

Korvid ja rõngad asuvad plaatidel. Rõngas peab olema 45 cm läbimõõduga, see peab olema oranž ja toru läbimõõt peab olema 1,6 cm. Rõngas tuleb kinnitada põrandast 3,05 m kõrgusele ja 15 cm kaugemale laua külge.

Korv peab olema valge ja pall peab korvi sisenemisel hoidma teist sekundit. Selle pikkus peab olema 40–45 cm ja seda tuleb hoida nii, et see ei ohusta mängijate käsi.

Lauad peavad olema kaitstud, et vältida mängijate löömist. Teie tugistruktuur peab olema vähemalt 2 m kaugusel alumisest real.

Plaatide toed peavad olema ankurdatud nii, et neid ei saaks liigutada. Kogu tugistruktuur peab olema kaitstud vähemalt 2,15 m kõrgusele. Kaitse paksus peab olema vähemalt 5 cm ja selle värvus elus. Ei tohiks olla võimalik, et mängijate sõrmed või käed jääksid kirjeldatud konstruktsioonide külge kinni.

Pall

See peab olema kerakujuline, oranž, nahast või kummist, mille ümbermõõt on 74,9–78 cm, mass ei ületa 650 g ja mitte vähem kui 567 g. See tõuseb rõhuni, mis 1,8 m kõrgusest langedes ei tohiks põrkuda rohkem kui 1,4 m või alla 1,2 m.

Kell ja stopper

Kella on vaja mängu ajal kulunud aja ja aegade vahel. Veel üks surnud aegade juhtimiseks. 24-sekundiline kell ja mängu osalise tulemuse markerid.

Mängu üldreeglid

Mängu mängitakse kahe võistkonda kuuluva meeskonna vahel; Eesmärgiks on palli löömine vastupidises rõngas. Ründav meeskond (üks palliga) on kümme sekundit, et ületada kohtu keskjoont.

Vastasel korral annab ta palli vastulause meeskonnale. Kui ründav meeskond ületab keskjoone, ei saa ta oma territooriumile naasta. Seda tehes peate palli andma.

Mängija, kellel on palli, võib jalutada või sõita, kui pall on kopsakas. Kui pall peatub, peaks see peatuma. Kui ta taaskäivitab ta, kui ta ei liigu palli, on ta rikkunud (kõndima).

Palli koputades peaks mängija vältima seda liiga kaugele külgedele või hoidma seda käega, mida loetakse teiseks rikkumiseks.

Kummagi käega palli löömist kutsutakse topelteks. Kui kaks mängijat hoiavad palli nende vahel, kutsub kohtunik kahe palli vahele, et otsustada palli valdamise üle..

Kui pall pannakse, põrkatakse või on sattunud korvi, siis loetakse see punktiks, kui see on tehtud kaitsev meeskond. Kui see on süüteo toimepanija, toimetatakse pall vastulause meeskonnale ja punkt ei ole väärt.

Kui solvav meeskond siseneb sibula piirkonda, on teil viis sekundit korvi viskamiseks või palli kaotamine.

Palli ei saa tabada jalgade või apuñeteadoga.

See on defineeritud kui viga, kui mängija puudutab teist viisil, mis muudab teda kaotamata kontrolli palli eest või ei lase pildil.

Tehniline viga on määratud siis, kui tekib verbaalne agressiivne agressioon. Sellel ei ole midagi pistmist sellega, kuidas sa mängid, vaid seda, kuidas mäng avaneb.

Viited

1. Korvpallide põhialused uute mängijate ja treenerite jaoks - tutvuge põhireeglitega, kontseptsioonidega, kohtu paigutusega ja mängijate positsioonidega. Välja otsitud: breakthroughbasketball.com.
  2. Korvpalli lühike ajalugu. Taastatud: baloncestovirtual8.galeon.com.
  3. Korvpalli juhend. Välja otsitud andmebaasist: news.bbc.co.uk.
  4. Korvpalli ajalugu Taastatud: fbrm.es.
  5. Korvpalli reeglid. Välja otsitud andmebaasist: planetabasketball.com.
  6. Naiste korvpall Välja otsitud: ncaa.org.